20 Maj 2024

Jaka jest różnica między biurkiem w domu a biurkiem w biurze?

img

Wybór biurka

Jaka jest różnica między biurkiem w domu a biurkiem w biurze?


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz


Przyznajmy szczerze: biurko w Afryce to biurko. W zasadzie wszystkie stoły są takie same - jest to płaszczyzna pozioma na pewnej wysokości od poziomu podłogi. To wszystko! Taka jest jego funkcja - bycie horyzontalnym.

Niezależnie od tego, czy jest to biurko, czy stół roboczy, istota rzeczy nie ulega zmianie. Ale my nazywamy to biurkiem do domu i biurkiem do biura.

Nikt nie kupiłby biurka do biura i biurka do domu, mimo że fizycznie mógłby to być dokładnie ten sam stół!

W rzeczywistości magia starych znaczeń wisi nad nami. Tak to już jest.

Kiedy to zostało przyjęte, przez kogo, w jakim celu, to już nie ma znaczenia i nie ma sensu tego roztrząsać.

Pociągu już nie ma, ale coś z niego pozostało, jakiś dym, zapach węgla drzewnego z kotła na herbatę czy lekka wilgoć pościeli.

Zniknęły też solidne drewniane biurka, ciężkie jak czołgi, oraz większe, jeszcze cięższe biurka biurowe. Zniknęły też biurowe prymitywy VPKTIM[1] na rurkach 25x25 mm, źle spawane z fatalnym montażem na warunkowych brzęczykach z wiecznie zacinającym się gwintem i malowane nitro emalią. Kto się tym dziś interesuje? Nikt! Ale to jest nasza historia, dlaczego nie chcemy jej poznać? Znajomość historii jest, co najmniej, przydatna.

Pozostają nam tylko nazwy - pisanie, praca, biuro. Imiona są stare, a życie jest nowe. Wzornictwo, materiały - wszystko się zmieniło. Stal eksplodowała w projektowaniu biur. Producenci mebli wpadają w panikę. Ich własny udział w wartości dodanej do stołu został zredukowany do 10% - jest to ilość pracy potrzebnej do wykonania blatu. Mogą mówić ile chcą, że to ich własny projekt, ale w rzeczywistości stali się sprzedawcami metalowych ram. Oczywiście, meble gabinetowe jeszcze żyją: kredensy, szafki nocne, półki, etc., ale jak długo?

Metalowe ramy stały się głównym elementem zakupu, główną częścią kosztów. Rynek wymaga coraz więcej stołów z metalową ramą - są one bardziej nowoczesne, praktyczne, przyjazne dla środowiska. Niezależnie od tego, czy nazywamy je biurkami, czy stołami roboczymi, metal sprawił, że wszystko stało się prostsze, bardziej demokratyczne, a jednocześnie bardziej interesujące i estetyczne.

Takie biurko będzie wyglądało równie dobrze w biurze jak i w domu, wystarczy dobrać kolor blatu i kolor metalowego stelaża do swojego wnętrza.

Może to jest właśnie główna różnica - w kolorze? Ponieważ na rynku masowym liczba popularnych wzorów niedrogich modeli nie przekracza pięciu lub sześciu. Prawie wszyscy pracownicy biurowi mają obecnie takie biurka i dlatego są one nazywane biurkami biurowymi.

A kto wtedy kupowałby biurka biurowe do domu?

Więc, co wydaje się być problemem, ułatwmy to osobom prywatnym, tak zwanym "fizykom", pozwólmy wyszukiwarce Yandex znaleźć to, czego szukają - te same biurka biurowe, ale pod nazwą biurka.

Dlaczego? Po prostu dlatego, że nie ma specjalnych biurek i nikt przy nich nie pisze, tylko używa klawiatury i porusza myszką.

I tak doszliśmy do nowego terminologicznego ślepego zaułka - czy jeśli mamy na biurku komputer, to znaczy, że jest to biurko komputerowe?

 


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz