20 Maj 2024

Biurko do biura – jakie wybrać

img

Wybór biurka

Biurko do biura – jakie wybrać


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Biurko dla kadry kierowniczej różni się wielkością i konstrukcją od standardowych stołów pracowniczych. Ogólnie rzecz biorąc, zestaw mebli dla kierownika podkreśla status właściciela. Do produkcji stołów używa się wysokiej jakości gatunków drewna i folii. Stanowisko pracy wyposażone jest w dodatkowe wnęki ze wbudowanymi szufladami na ważne dokumenty.

Biurka komputerowe

Biurka dla personelu są zazwyczaj proste w konstrukcji. Do przechowywania rzeczy i sprzętu biurowego stosuje się dodatkowe przystawki lub szafy wysuwane. Czasami dla personelu kupuje się stoliki komputerowe. Posiadają szereg cech:

  • Stojak na monitor.
  • Nisza na klawiaturę.
  • Miejsce na procesor.
  • Stojak na dyski.

Jeśli zdecydujesz się na zakup biurka komputerowego, zwróć uwagę na wielkość powierzchni roboczej. Dla pracowników biurowych powierzchnia blatu ma ogromne znaczenie, ponieważ muszą pracować z dużą ilością dokumentów papierowych, teczek i rysunków. Również na biurku potrzebne jest miejsce na biuro i telefon stacjonarny. Osobną kategorię wyodrębniono na stoły do sal spotkań i sal konferencyjnych, w których odbywają się spotkania, spotkania, szczyty. Duże firmy wyposażają sale recepcyjne w specjalne meble. Stoły konferencyjne mają kształt okrągły lub owalny. Wymiary dobierane są w zależności od oczekiwanej ilości osób, które mogą jednocześnie zasiąść przy stole.

Materiał na stół biurowy

Kolejnym ważnym kryterium aranżacji miejsca pracy jest jakość materiałów, z których wykonane są meble biurowe. Główne wymagania dotyczące materiału to: praktyczność, łatwość pielęgnacji, trwałość i przyjazność dla środowiska. Materiały odporne na zużycie obejmują:

  • MFD (płyta pilśniowa).
  • Płyta wiórowa (płyta wiórowa).
  • Płyta wiórowa laminowana (płyta wiórowa).

Jest to materiał z włókien drzewnych z dodatkiem kleju na bazie parafiny lub ligniny. Ze względu na swoją strukturę jest to dość gęsty i jednorodny materiał. Płyty są odporne na wilgoć i zmiany temperatury. Do produkcji mebli płyty wiórowe są szlifowane i pokrywane dekoracyjnymi powłokami. Obejmują one:

  • Folia melaminowa (laminowanie).
  • Papier melaminowy (laminowanie).
  • Okleina (okleina).

Powłoki dekoracyjne występują w różnych kolorach, dzięki czemu do wnętrza można dobrać meble gabinetowe o dowolnym odcieniu.

Wymiary biurka

Dobór stołu należy rozpocząć się od badania standardów. Zalecana jest wysokość płaszczyzny roboczej biurka, która powinna wynosić co najmniej 60 cm. Ważnymi parametrami są również głębokość i szerokość blatu. Pierwszy wskaźnik powinien wynosić co najmniej 45 cm przy nogach zgiętych w kolanach i 65 cm przy wyprostowanych nogach. Optymalna szerokość to co najmniej 50 cm. Większość ludzi czuje się komfortowo przy standardowej szerokości i wysokości biurka, ponieważ współcześni producenci projektują modele z myślą o zdrowiu i ergonomii pracy.

Wybierz odpowiedni rozmiar blatu w zależności od dziedziny działalności pracownika. Potrzebne mogą być również dodatkowe elementy: dodatkowe moduły (zwiększające powierzchnię roboczą), wysuwane i wiszące postumenty do przechowywania materiałów biurowych i rzeczy osobistych. Do biur preferowane są jasne kolory (dąb, orzech, buk) naturalnego drewna lub szaro-biały. Są to odcienie uniwersalne, ale różnorodność wzorów i kolorów oferowanych przez producentów jest ogromna. Wybierając odpowiednie modele, postaw na wnętrze biura. Do produkcji stołów biurowych w większości przypadków stosuje się płytę wiórową i płytę wiórową. Płyty są odporne na wilgoć i mają wysokiej jakości właściwości użytkowe. Płyta wiórowa laminowana wygląda bardziej estetycznie i jest bardziej praktyczną opcją.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz