20 Maj 2024

Jak dobrać meble do potrzeb pracowników?

img

Wybór biurka

Jak dobrać meble do potrzeb pracowników?


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Wyobraź sobie, że zaplanowałeś nowe biuro lub przeprowadzkę biura. Masz układ przestrzeni, liczbę miejsc, harmonogram i budżet. Zanim stworzysz projekt aranżacji przestrzeni biznesowej, warto wiedzieć: czego potrzebują Twoi pracownicy? Jak nowe wnętrze "zaspokoi" ich potrzeby i zwiększy ich motywację na co dzień?

W całej historii ewolucji biur toczyła się gorąca debata na temat tego, czy plan otwarty czy indywidualne boksy, wąskie rzędy robocze czy luźne siedziska, porządek czy kreatywność... Aby Twoi pracownicy byli zadowoleni i produktywni, musisz wybierać rozwiązania meblowe z naciskiem na:

 • branży, w której działa Twoja firma;
 • bieżące wyzwania biznesowe;
 • Unikalne potrzeby każdego pracownika.

W jaki sposób identyfikujesz potrzeby swoich pracowników?

Oczywiście, niektóre z potrzeb w zakresie komfortu i wygody będą się pokrywać. Jest to coś, co należy zawsze brać pod uwagę przy projektowaniu nowego środowiska biznesowego. Prawdopodobnie będziesz potrzebował:

 • ergonomiczne krzesła do komputera;
 • biurka do pracy siedzącej lub stojącej
 • Systemy przechowywania (szuflady, szafki itp.).

Te meble można wykorzystać jako podstawę do stworzenia stanowiska pracy. Ale Twoi pracownicy raczej nie będą z tego zadowoleni! Pragnienia ludzi dotyczące biura, w którym spędzamy większość dnia, wykraczają daleko poza biurko. Pracownicy biurowi mogą potrzebować:

 • salony i strefy wypoczynkowe;
 • kuchnia lub miejsce do spożywania posiłków;
 • stoliki kawowe na przerwy kawowe;
 • powierzchnie spotkań i konferencji;
 • sale gier;
 • zajęcia szkoleniowe lub sale scrumowe;
 • kawiarnie biurowe (przykłady w artykule Kawiarnia zamiast biura).

Nie musisz przeprowadzać skomplikowanych badań, aby poznać potrzeby swoich pracowników. Wystarczy przeprowadzić krótką ankietę wśród współpracowników i dowiedzieć się: czego dokładnie potrzebują, aby móc w pełni wykorzystać swój potencjał? Następnie należy przeanalizować i usystematyzować odpowiedzi. Oto kilka prostych pytań, które pomogą Ci zbadać potrzeby Twojego zespołu i stworzyć biuro, z którego nie będziesz chciał uciekać do domu:

1. Jakie meble pomogą Ci pracować najlepiej jak to możliwe?
2. Jakie powierzchnie biurowe będą do tego potrzebne?
3. Ile miejsca na biurku potrzebujesz?
4. Jaki układ biura byś preferował?

W związku z tym wszyscy pracownicy zostaną podzieleni na kilka grup - w zależności od charakteru ich pracy. Twoim zadaniem jest stworzenie unikalnego projektu wnętrza dla różnych potrzeb. Celem nowoczesnych mebli jest promowanie efektywnej pracy i zapobieganie wypaleniu zawodowemu.

Rozwiązania dla indywidualnego środowiska pracy
Pracownicy techniczni i kreatywni zazwyczaj potrzebują więcej prywatności. Osoby, które spędzają całe dnie na pisaniu kodu, ale także projektanci, copywriterzy i inżynierowie często pracują ze słuchawkami, dzięki którym mogą zanurzyć się w swojej pracy i skoncentrować na wykonywanym zadaniu. Stanowiska pracy z przegrodami akustycznymi, boksy i modułowe rozwiązania z zamkniętym obiegiem są idealne do tego rodzaju pracy.

 

 


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz