20 Maj 2024

Biurko na wymiar czy gotowe - co się bardziej opłaca?

img

Wybór biurka

Biurko na wymiar czy gotowe - co się bardziej opłaca?


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem niestandardowych mebli biurowych w swoim wnętrzu, to musisz znać zalety i wady takiego rozwiązania.

Biurko na zamówienie - wady i zalety

Meble biurowe na wymiar mogą sprawić, że każda przestrzeń będzie bardziej funkcjonalna. Meble biurowe na wymiar są projektowane na potrzeby twojej przestrzeni, dzięki czemu zapewniają funkcjonalne podejście do wyposażenia biura. Pozwala to ograniczyć marnotrawstwo przestrzeni, ponieważ zamówienia mebli można szczegółowo opisać z dokładnością do centymetra.

Meble biurowe na wymiar wykonywane są kawałek po kawałku z dbałością o szczegóły i z wysokiej jakości materiałów. Efektem są luksusowo wyglądające meble, które nadają twojej przestrzeni prawdziwie spersonalizowany charakter. Meble biurowe na zamówienie kosztują więcej niż meble produkowane hurtowo, ale te dodatkowe koszty są równoważone, gdyż otrzymujesz meble wyższej jakości i o dłuższej trwałości. Czasami możesz zaoszczędzić pieniądze, zamawiając meble na zamówienie. Jeśli szukasz naprawdę drogiego mebla, istnieje szansa, że możesz wynająć kogoś, kto zaprojektuje i stworzy ten sam mebel za ułamek ceny, tylko dlatego, że nie ma etykiety firmowej. Innym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy może być wyprodukowanie tego samego elementu z różnych materiałów.

Meble biurowe na zamówienie mają też swoje wady. Przede wszystkim są droższe. Gdy zainwestujesz duże środki w meble na wymiar, istnieje niskie prawdopodobieństwo, że zdecydujesz się je wymienić po krótkim czasie. Jeśli często zmieniasz zdanie lub nie planujesz przebywać w tym samym miejscu dłużej niż kilka lat, lepiej jest zdecydować się na standardowe meble.

Designerskie meble biurowe - nowoczesne biurko od ręki

Rozglądasz się po swoim biurze i stwierdzasz, że nadszedł czas na zmianę mebli. Być może pierwszy raz urządzasz swoją przestrzeń biurową i musisz kupić swoje pierwsze meble. Niektórzy właściciele firm wybierają niestandardowe meble takie jak biurko na wymiar.

Ogromną zaletą niestandardowych mebli do biura jest możliwość wyboru i projektowania mebli o określonych cechach. Na przykład, jeśli nie chcesz, aby wieża komputerowa była przechowywana na powierzchni biurka lub podłodze, można zaprojektować specjalną półkę dopasowaną do wymiarów wieży i wyposażoną w otwory wentylacyjne zapobiegające przegrzaniu. Być może chcesz, aby twoja szafka na dokumenty była przymocowana do narożnej części ściany. Projektant może zbudować ci takie biurko z głębokimi szufladami i dostosować go tak, aby bezpiecznie i ciasno pasował do ściany.

Meble na zamówienie są idealne jako uzupełnienie istniejących mebli i schematów kolorystycznych. Po wybraniu projektanta masz kontrolę nad projektem mebli na zamówienie. Daje to swobodę w wyborze materiałów, kolorów i wzorów mebli. Możesz ustawić maksymalny budżet i mieć większą kontrolę nad kosztami mebli do biura w domu. Korzystanie z niestandardowych mebli biura na zamówienie pozwala zaprojektować meble, które zmieszczą się w zwartej lub nietypowo ukształtowanej przestrzeni, do której nie są przeznaczone tradycyjne meble kupione w sklepie. Możesz maksymalnie wykorzystać powierzchnię, dzięki niestandardowym meblom do domowego biura.

Biurko

Jakie biurko wybrać?

Pulpit to najważniejszy element ogólnej ergonomii biurka. Podpowiemy, czym różnią się różne biurka i jak wybrać właściwe. Najważniejszą rzeczą jest ustalenie priorytetów, co jest niemożliwe bez sformułowania celu, któremu posłuży biurko. Czy jest to:

  • Praca przy komputerze (osobne stoły, stanowiska pracy).
  • Praca z dokumentami (w tym elektronicznymi).
  • Praca zdalna przy komputerze.
  • Szkolenia w ośrodkach szkoleniowych.

Biurka mogą być prostokątne, w kształcie litery L, mieć asymetryczny, ergonomicznie ukształtowany blat z prostymi lub zaokrąglonymi rogami. Stół do pracy przy komputerze wymaga obecności wolnego miejsca lub przegrody na jednostkę systemową, wystarczającej wielkości blatu, aby pomieścić monitor, klawiaturę i mysz. Nowoczesne modele posiadają wycięcia do prowadzenia kabli lub nawet całego systemu zarządzania kablami. Biurko komputerowe często jest wyposażone w szafki, gdzie szafki stacjonarne pełnią funkcję podpór, systemów przechowywania i elementu podziału na strefy.

Biurka do pracy z dokumentami powinny mieć dużą powierzchnię roboczą, aby pomieścić foldery, tace, archiwa. Takie stoły często uzupełniają szafki boczne, poszerzając obszar roboczy. Jeśli charakter pracy jest połączeniem różnych aktywności, rozważ biurko w kształcie litery „L” z bocznym stolikiem, aby mogło służyć zarówno jako miejsce pracy, jak i miejsce spotkań.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz