23 Lipiec 2024

Jak wybrać biurko, które będzie odpowiednie do nauki zdalnej i zabezpieczy przed wadami postawy?

img

Wybór biurka

Jak wybrać biurko, które będzie odpowiednie do nauki zdalnej i zabezpieczy przed wadami postawy?


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Jak wybrać biurko, które jest odpowiednie do zdalnej nauki i chroni przed wadami postawy?

Jak wybrać odpowiednie biurko dla ucznia? Na jakie cechy biurka powinienem zwrócić uwagę, aby uniknąć wad postawy? Są to ważne pytania, ponieważ dzieci spędzają dużo czasu w Internecie, odrabiając zadania domowe i ucząc się.
Wybierając biurko dla ucznia, na co powinniśmy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności? Czy chcemy, aby ładnie wyglądało? Wtedy dziecko będzie lubiło przy nim siedzieć. To jest ważne. Jednak biurko dla ucznia powinno być funkcjonalne i ergonomiczne, aby uniknąć problemów z postawą. Uświadomiliśmy sobie, jak ważny jest komfort podczas długich godzin spędzonych przy biurku.

Podpowiadamy, jak wybrać biurko, które "rośnie razem z dzieckiem", zapobiega wadom wzroku i postawy oraz pasuje do każdego pomieszczenia.

Jak dobrać wysokość biurka do wzrostu ucznia?

Wybierając biurko dla ucznia, pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest wysokość jego blatu. Wysokość biurka pomoże dziecku w utrzymaniu prawidłowej postawy podczas odrabiania lekcji. Proste plecy, stopy oparte na podłożu, przedramiona na blacie biurka. Podobnie jest w przypadku dziecka o odpowiednim wzroście.

  • 53 cm - prawidłowa wysokość biurka wynosi od 108 do 121 cm.
  • 119-142 cm - Prawidłowa wysokość biurka to:
  • 64 cm - Prawidłowa wysokość dla biurka to.
  • 146-176 cm - Prawidłowa wysokość biurka: 76 cm

Powyższe dane oraz szybki wzrost dzieci powodują, że biurko dla ucznia wymaga wymiany co kilkadziesiąt lat. Niektórzy rodzice próbują kupić biurko uczniowskie "na wzrost". Jest to zły pomysł. Można wybrać biurko o regulowanej wysokości, które "rośnie razem z dzieckiem". Takie właśnie jest biurko Moll. Regulowana wysokość jego blatu sprawi, że nauka będzie komfortowa zarówno dla świeżo upieczonego ucznia, jak i nastolatka o wzroście 180 cm. Wysokość blatu reguluje się w prosty sposób za pomocą urządzenia przypominającego "jojo". W zależności od potrzeb, każde dziecko może samodzielnie podnosić lub opuszczać blat biurka. Co ważne, z mebla mogą korzystać również rodzice i starsze rodzeństwo. W każdej chwili mogą dopasować wysokość biurka do swoich potrzeb.

Kąt nachylenia blatu biurka

Czy kąt nachylenia blatu biurka może mieć wpływ na komfort pracy ucznia? Jeżeli to możliwe, warto rozważyć zakup biurka z regulacją kąta nachylenia blatu. Funkcja ta umożliwia regulację pozycji i zapewnia odciążenie kręgosłupa podczas odrabiania lekcji, malowania lub rysowania. Funkcja ta ułatwia czytanie, ponieważ zmniejsza obciążenie oczu i odciąża kark. Biurko Moll posiada funkcję, która pozwala na regulację kąta nachylenia biurka. Warto zaznaczyć, że mechanizm podnoszenia i opuszczania biurka może obsługiwać każdy uczeń szkoły podstawowej.

Jak ważna jest wysokość krzesła dla zdrowia ucznia?

Tak, należy zwrócić uwagę na wysokość krzesła. Dzieci powinny siedzieć tak, aby ich stopy leżały płasko na podłożu, a ręce spoczywały na blacie. Jest to ważne, ponieważ dyndające nogi bez podparcia mogą powodować bóle pleców i utrudniać dzieciom naukę. Dobrym pomysłem jest zakup krzesła z możliwością niezależnej regulacji wysokości.

Możesz również dodać akcesoria do biurka swojego ucznia.

Biurko Moll posiada wysuwane szuflady, które ułatwiają dzieciom utrzymanie porządku na biurku. Można również zamówić dodatkowe składane blaty, które można przymocować z boku biurka. Możesz również dodać wieszak na tornister lub przegrodę oddzielającą dwa biurka. Do biurka Moll można również dokupić pasujący kontener z szufladami.

Jak ustawić stolik ucznia, aby był dobrze oświetlony?

Dzieci odrabiają lekcje w domu zarówno przy świetle naturalnym, jak i sztucznym. Pytanie, czy biurko powinno być ustawione tak, aby dziecko stało przodem do okna czy do ściany? A może wygodniejszy jest bok? Wszystko zależy od układu pokoju. Najlepiej ustawić biurko do okna tak, aby było ono zwrócone bokiem do okna. Jeśli uczeń jest praworęczny, biurko powinno być skierowane w lewo, a w przypadku leworęcznych w prawo. Jeśli nie jest to możliwe, biurko powinno być ustawione tak, aby uczeń był zwrócony w stronę okna, a nie w stronę ściany. Wynika to z dwóch powodów: 1) Widok za oknem, np. Widok na plac zabaw nie będzie rozpraszał uwagi. Unikniemy również nieprzyjemnych efektów działania słońca lub światła odbijającego się od jasnej elewacji pobliskiego budynku. Może to być bardzo męczące dla oczu i prowadzić do problemów ze wzrokiem. Podobne zasady powinny być stosowane przy ustawianiu lampki na biurku.

 


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz