23 Lipiec 2024

Jak pracować wydajniej - Biurka, które zachęcają do pracy

img

Wybór biurka

Jak pracować wydajniej - Biurka, które zachęcają do pracy


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Posiadanie odpowiedniego stanowiska pracy jest niezwykle istotne. Wiele osób pracuje w domu, w korporacji lub jako freelancerzy. Wszystkie te miejsca łączy jedno: biurko. To przy nim odbywa się większość naszej codziennej pracy. Źle dopasowane biurko może prowadzić do problemów z oczami i plecami. Dobre biurko może zachęcić Cię do cięższej pracy niż jakiekolwiek inne.

Wygląd jest wszystkim

Wygląd biurka, podobnie jak ubranie, może wpływać na to, jak podchodzimy do wykonywanych zadań. Biurko zużyte, zniszczone, czy zniszczony mebel nie sprawią, że docenimy możliwość pracy w dziedzinie, która nas pasjonuje. Psychologowie twierdzą, że kluczem do sukcesu jest pozytywne nastawienie. Jeśli to prawda, musisz coś zmienić w swoim domowym biurze. Jest tyle możliwości!

Biznesmenom spodobają się eleganckie biurka wykonane ze stali lub szkła. Dodają one wnętrzu elegancji i wyrafinowania. Nierzadko zdarza się, że partnerzy biznesowi odwiedzają nasz dom. Muszą oni zrobić dobre pierwsze wrażenie. Nie zrobisz dobrego wrażenia siedząc za biurkiem ze sklejki wykonanym przez dzieci.

W nowoczesnych wnętrzach dobrze sprawdzą się biurka wykonane z prawdziwego drewna, w miarę możliwości z zachowaniem oryginalnego koloru. Przy takim biurku pracuje się przyjemnie, ponieważ widoczne słoje drewna dodają ciepła i przytulności. Biurko będzie się doskonale komponować z pozostałymi meblami i nie będzie dyktować stylu, w jakim urządzisz wnętrze.

Nie możemy zapominać o codziennej nauce naszych dzieci. Projektanci mają dużo pracy z pokojami dziecięcymi. Dzieci przecież szybko dorastają, a ich gusta zmieniają się niemal z tygodnia na tydzień. Warto zainwestować w meble, które w razie potrzeby można przemalować. Nie trzeba co roku wydawać pieniędzy na nowe biurko. Wystarczy farba w puszce, którą możesz dać dziecku. Jeśli to jego przestrzeń, pozwól mu zaprojektować biurko jego marzeń.

Po drugie: funkcjonalność

Należy również zwrócić uwagę na wymiary i design biurka. Biurko nie powinno być ani za duże, ani za małe. Musisz zdecydować, czy chcesz, aby na biurku zmieściła się kawa, laptop, czy filiżanka herbaty (w bezpiecznej odległości). Przy biurku można mieć jednocześnie notatnik, długopisy i ulubioną książkę lub tylko jedną.

Dużym atutem może być duża ilość szuflad. Przyda się każdemu. Osoby, które są bałaganiarzami, będą mogły w ciągu kilku minut przenieść bałagan z biurka do szuflady, zyskując poczucie ładu. Osoby, które cenią sobie porządek będą mogły lepiej poukładać swoje dokumenty w odpowiedniej kolejności. Jeśli wybierasz biurko i masz już krzesło biurowe, upewnij się, że powierzchnia robocza jest na odpowiedniej wysokości. Niektóre krzesła nie mają możliwości regulacji, co może spowodować, że krzesło będzie za niskie, a biurko za wysokie. Ten drobny szczegół może mieć duży wpływ na ogólny komfort pracy.

Wszystko zależy od drobiazgów

Wiele osób uważa, że zagracenie przestrzeni kilkunastu metrów kwadratowych jest nieuniknione, jeśli nie ma możliwości wydzielenia pokoju na gabinet. Jest to niebezpieczne podejście. Można znaleźć małe biurka, które są równie wygodne w użytkowaniu jak duże. Małe biurka są wygodniejsze w użytkowaniu niż duże. Również szafki boczne są lepiej zorganizowane niż duże. Nawet najmniejsze szuflady mogą być przydatne, zwłaszcza jeśli nie ma wystarczająco dużo miejsca na papiery, długopisy i inne akcesoria. Aby mieć pewność, że masz wszystko, czego potrzebujesz, biurko z nadstawką pozwoli Ci pomieścić więcej.

Jeśli lubisz robić zdjęcia...

Media społecznościowe sprawiły, że każdy może z łatwością udostępniać światu zdjęcia z pracy. Postaw na biurka w jasnych kolorach. Najlepiej białe lub z surowego drewna. To nada Twoim zdjęciom najlepszą estetykę. Twoje zdjęcia od razu staną się bardziej profesjonalne, a obiekty będą wydawać się jaśniejsze i nowoczesne.

 


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz