20 Maj 2024

Co mówi o tobie twoje biurko?

img

Wybór biurka

Co mówi o tobie twoje biurko?


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Biurko to mała mapa naszej duszy. Wbrew pozorom może ono wiele powiedzieć o naszej osobowości, o tym, jakimi ludźmi jesteśmy. Biurko to nasze miejsce w firmie, przy którym spędzamy najwięcej czasu, dlatego z pewnością chcielibyśmy móc urządzać je dokładnie tak, jak nam się podoba. Jednak we współczesnej rzeczywistości nie jest to takie oczywiste.Pracując w firmie, musimy się wpasować w obowiązujące standardy i dostosować do wymogów szefa. Pomimo tego, że powinniśmy sami decydować, co umieszczamy na biurku, niestety w rzeczywistości przez panujący na nim chaos możemy nawet stracić pracę.

Biurko naszą wizytówką!

To, w jaki sposób prowadzimy nasze biurko, co na nim trzymamy i jaki porządek na nim panuje, bardzo wiele jest w stanie o nas powiedzieć.

Dla wielu osób biurko to przestrzeń osobista, jednak jest dostępna dla obcych znajdujących się w pobliżu, mogą oni tę przestrzeń obserwować. W odróżnieniu od np. ubrań, które co rano możemy dowolnie dobierać, chcąc uzyskać zamierzony efekt, niestety biurka nie jesteśmy w stanie codziennie urządzać na nowo.

Według badań psychologicznych na podstawie tego jak wygląda czyjeś biurko można wyróżnić kilka typów ludzi

Zdobywcy, to osoby, u których rzeczy są wszędzie na krześle, sąsiednim biurku, na oknie, pod stołem. Nie musi ich być dużo, ale są wszędzie, porozrzucane praktycznie po całym pomieszczeniu. Zdobywcy z reguły bywają dominujący i lubią być w centrum uwagi. Często sami proszą o nowe zadania.

Kolejnym typem są dekoratorzy, których biurek nie da się pomylić z żadnym innym. Wszystko idealnie pasuje do siebie od podkładki pod mysz, po fiszki, czy nożyczki. Takie biurko spokojnie można by umieścić na okładce modowego magazynu. Kreatywni i ciekawi to główne cechy dekoratorów. Tacy ludzie są otwarci na nowe rzeczy, lubią je badać i testować, przede wszystkim nie boją się zmian czy nowych wyzwań.

Kolejny typ to barykaderzy, których od pozostałych pracowników zwykle dzieli ich monitor, tablica, kwiatek, czy sterta segregatorów i słuchawki. Często uważają, że biurko to jest ich prywatna strefa, lubią pracować w skupieniu i nie chcą, aby im przeszkadzać.

Miejsce pracy naszym drugim domem

Miejsce pracy zdradza bardzo wiele cech charakteru swojego użytkownika. Często traktujemy je jak drugi dom. Nic w tym dziwnego, przecież spędzamy w pracy co najmniej 1/3 doby. Poza tym z reguły posprzątane biurko to dobre samopoczucie, a przecież to najważniejsze byśmy działali wydajnie.

Style utrzymania biurek można podzielić na kilka typów, z których każdy ma swoje znaczenie.

styl biurka

Biurko osobiste, należące do osoby, która lubi wokół siebie mieć zdjęcia, pamiątki, czy laurki od dziecka. Taka osoba w pracy lubi kontakty osobiste, jednocześnie bardzo pilnuje godzin pracy, wychodzi bardzo punktualnie, nie lubi zostawać po godzinach.

Biurko, na którym wiecznie panuje olbrzymi bałagan, czyli stanowisko pracy, na którym ciągle brakuje miejsca. Wiecznie pełne notatek, z kartkami wiszącymi na ścianie czy tablicy korkowej należy do osoby bardzo kreatywnej i pełnej energii. Taki pracownik ciężko wchodzi w ustalone struktury, trudno mu narzucić swoją wolę i ma duży problem z terminową realizacją zadań.

Biurko eleganckie, na którym widnieją dyplomy, nagrody, czy drogie pióra, a to wszystko ładnie ułożone. Takie osoby mają zwykle wysokie zdanie o sobie. Często lubią wiedzieć co się wokół dzieje, a zarazem nie lubią, gdy się im przeszkadza.

Biurko ascetyczne, jeśli na biurku pojawi się segregator czy jakiś gadżet to na bardzo krótko i na pewno nie celowo. Osoba, która przy nim pracuje, jest bez wyrazu i wycofana, bez większej dyskusji dostosowuje się do każdej sytuacji. Sama nie ma potrzeby udzielania się w służbowym towarzystwie, pracę traktuje powierzchownie i świetnie oddziela ją od życia prywatnego.

Biurko bardzo wiele może powiedzieć o nas samych, warto zadbać o jego ład, jednocześnie zarządzając nim we własnym stylu, pamiętając, że jest swego rodzaju naszą autoprezentacją.

 


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz