20 Maj 2024

Jakie zalety ma biurko z elektryczną regulacją wysokości

img

Wybór biurka

Jakie zalety ma biurko z elektryczną regulacją wysokości


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Oprócz oczywistego niezdrowego braku ruchu i niemożności zachowania zdrowej sylwetki, istnieje też szereg poważniejszych powodów, dla których warto wybrać biurko regulowane elektrycznie.

Jakie są korzyści dla pracownika?

Decydując się na biurko elektrycznie raczej nie będziesz cierpieć na problemy z plecami z powodu siedzenia przez cały dzień w niewygodnej pozycji. To też poprawa krążenia i przepływu krwi do mózgu i kończyn. Unikanie postaw monotonnych, np. szyi i ramion pod niewłaściwym kątem, skrzyżowanych nóg odcinających dopływ krwi. Mniejsze ryzyko problemów jelitowych i trawiennych, które mogą wynikać z siedzenia przez cały dzień. Zapobieganie bezczynności mięśni, skurczom, zakrzepicy żył głębokich. Biurko pozwala na różnicowanie pozycji podczas pracy.

Jakie są korzyści dla pracodawcy?

Zastosowanie biurek elektrycznych pozwala na polepszenie zdrowia i motywacje całego zespołu. Zwiększona wydajność i efektywność jest efektem wzrostu energii. Mniej nieobecności z powodu choroby lub stresu. Poprawiona komunikacja werbalna między zespołem, mniejsza zależność od poczty e-mail. Obsługa osób na wózkach inwalidzkich. Idealna okazja do obsługi współdzielenia biurka lub hot deskingu. Bardziej dynamiczny i wydajny styl pracy.

Dlaczego potrzebuję biurka z elektryczną regulacją wysokości?

Biurko elektryczne to łatwość użytkowania – jeśli będziesz chciał regulować wysokość biurka kilka razy dziennie, musi to być łatwa i płynna operacja. Nikt nie będzie skłonny do zmiany wysokości, jeśli będzie to wymagało ciężkiej pracy. Szybka zmiana – w przypadku współdzielenia biurka i hot deskingu potrzebny jest czas szybkiej regulacji wysokości, aby czas zmiany był ograniczony do minimum. Elektrycznie sterowane biurka do regulacji wysokości pozwalają w ciągu kilku sekund przejść z pozycji siedzącej do stojącej.

Uzyskanie optymalnej wysokości – w przypadku biurek elektrycznych istnieje nieskończona liczba pozycji zatrzymania, które umożliwiają uzyskanie idealnej wysokości roboczej. Możesz chcieć przesunąć biurko w górę lub w dół tylko o kilka centymetrów, w zależności od wykonywanego zadania. Kontrola jest tutaj kluczem do maksymalnego wykorzystania możliwości twojego biurka.

Bezpieczeństwo i kontrola – Jednym z problemów z pneumatycznie sterowanymi biurkami jest czynnik przeciwwagi, który może oznaczać, że biurko szybko podniesie się po zwolnieniu mechanizmu. Dlatego wybierz biurka, które są wyposażone w dwu przyciskowy panel bezpieczeństwa, który zapewnia, że biurko nie zostanie przypadkowo aktywowane. W sytuacjach, w których znajduje się wiele biurek ustawionych razem, zapewnia to kontrolę antykolizyjną, aby zapobiec przypadkowemu uszkodzeniu okablowania, sprzętu lub rąk ludzi.

Jaka jest nośność biurka z elektryczną regulacją wysokości?

Będzie to zależeć od wybranej marki lub modelu. Większość biurek elektrycznych w dzisiejszych czasach ma udźwig od 220 do 330 kilogramów. Ponieważ większość laptopów i ekranów jest obecnie dość lekkich, jest mało prawdopodobne, aby wystąpił problem z nadmiernym ciężarem.

Co dzieje się z kablami i liniami telefonicznymi?

W większości przypadków są to biurka z regulacją wysokości ze składanymi korytkami kablowymi, które łączą się z taśmą nośną kabli systemu uprzęży, upuszczając przewody w dolnym kanale kablowym, aby nie przeszkadzały.

Czy łatwo jest zainstalować biurka?

Montaż biurek zajmuje niewiele czasu, ale zależy to od planu biura. W przypadku biurek elektrycznych oczywiście musi być dostępne źródło zasilania. Jeśli obawiasz się, że zakup biurek z regulacją wysokości z silnikami zwiększy twoje rachunki za prąd, to bez obaw. Przeciętne biurko z napędem elektrycznym zużywa 200 watów i to tylko wtedy, gdy silnik jest używany do podnoszenia i opuszczania biurka. W trybie gotowości zużywa tylko 0,2 wata.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz