21 Grudzień 2024
Hiperlordoza lędźwiowa jako wyzwanie współczesnej postawy ciała
Jak uniknąć bólu pleców: praktyki i strategie dla zdrowia kręgosłupa
Nowoczesna przestrzeń pracy: Zalety biurek z regulacją elektryczną
Biurko regulowane pozwala na wygodniejszą i efektywniejszą pracę biurową.
Pierwszą rzeczą, na którą musisz zdecydować, to ile podpór będzie miało biurko. Możliwe są następujące opcje:
• 1 wsparcie.
• 2 podpory.
• 3 podpory.
• 1 wspornik przymocowany do ściany.
Wybór tutaj zależy bezpośrednio od tego, jakiego rozmiaru stołu potrzebujesz. A wielkość zależy od potrzebnej powierzchni roboczej. Wszystkie stoły są zasilane napięciem 220 V i są podnoszone za naciśnięciem przycisku za pomocą wbudowanego silnika elektrycznego oraz systemu kół zębatych. Sugerujemy wybór podstawy pod przyszłą powierzchnię roboczą w oparciu o następujące kryteria.
1 słupek lub stół z mocowaniem do ściany
Stół na bazie jednego wspornika przeznaczony jest do zorganizowania małej powierzchni roboczej. Minimalne wymiary blatu to 60x50 cm. Maksymalnie 140 na 90 cm, ten stół może już być pełnoprawną stacją roboczą, na której można zainstalować jednostkę systemową i monitor. Biurko na jednej nodze z regulacją wysokości wybierają głównie osoby, które zabierają go jako dodatek do głównego stołu roboczego lub generalnie nie potrzebują dużej powierzchni roboczej, preferując do pracy jedynie laptop i telefon komórkowy.
2 podpory
Ta grupa stołów to klasyka, gdyż tradycyjne biurko w większości przypadków skonstruowane jest na podstawie 2 podpór. Wybierając stół z 2 podporami, należy zwrócić uwagę na charakterystykę podpory: rozmiar, ciężar podpory, ciężar podnoszenia.
3 podpory
Stoły na trzech nogach pozwalają tworzyć rozwiązania o maksymalnej powierzchni roboczej. Możesz tworzyć zarówno stoły narożne, jak i stoły w kształcie litery T na spotkania z pracownikami.
Ponieważ stół jest regulowany, wysokość stołu jest jednym z głównych kryteriów. Należy zwrócić większą uwagę na maksymalną wysokość stołu. Jeśli twój wzrost wynosi do 190 cm, to ogólnie każdy stół będzie ci odpowiadał. Jeśli więcej, zalecamy przyjrzenie się modelom, które wznoszą się do 127-130 cm.
Nośność
Ważne jest również to, jak duży ciężar będzie musiało unieść biurko. Minimalna nośność stołu to 70 kg minus waga blatu, w zależności od wielkości średnio 10-20 kg. Ogólnie ta nośność jest wystarczająca w 90% przypadków.
Wybór blatu
Do produkcji blatów używa się laminowanej płyty wiórowej o grubości blachy 25 mm, co sprawia, że blat nie ugina się nawet pod dużym obciążeniem. Produkcja odbywa się na nowoczesnym sprzęcie z zachowaniem wszelkich standardów i norm technologicznych. Niektóre stoły wyróżniają się nie tylko funkcją podnoszenia i opuszczania, które możesz zintegrować ze swoim pulpitem.
Przy wyborze opcji najważniejszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, czy mają być montowane w blacie, czy później. Przepusty kablowe, gniazda chowane, koncentratory USB - wskazane jest natychmiastowe zakupienie tych opcji, ponieważ w tym przypadku ich instalacja będzie bezpłatna. Oczywiście możesz to zrobić później samodzielnie za pomocą specjalnego narzędzia lub zamówić instalację za dodatkową opłatą. Resztę opcji można zainstalować w dowolnym momencie, większość z nich posiada specjalne mocowania.
Wśród dodatkowych opcji wyróżnia się Panel Sterowania z zapamiętywaniem pozycji pracy, który umożliwia zapamiętanie 4 wygodnych do pracy wysokości i powrót do nich później za naciśnięciem jednego przycisku. Jednak ta konsola może być zainstalowana tylko na jednym modelu. Warto też na koniec zwrócić uwagę na markę stołu. Oczywiście za odpowiedni „szyld” przyjdzie nam zapłacić więcej, ale czasami taki wydatek może być opłacalny, zwłaszcza gdy biurko będzie nam służyć przez wiele lat.
Ranking najlepszych biurek, a także zbiór porad zakupowych odnośnie kupna mebli biurowych, a także porady dotyczące dekoracji i aranżacji zarówno biura firmowego jak i tego domowego. Zapraszamy!
© Copyright rankingbiurek.pl | Wszelkie Prawa Zastrzeżone.