20 Maj 2024

Trendy w projektowaniu biur 2021

img

Porady

Trendy w projektowaniu biur 2021


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Nowe życie w otwartej przestrzeni

Trendy w projektowaniu biur w 2021 roku będą nadal zachęcać do pracy zespołowej i proaktywnej interakcji. Wspólna praca nad wspólnym celem prowadzi do obniżenia poziomu stresu i zwiększenia wydajności. Jednocześnie 70% osób uważa, że otwarta przestrzeń biurowa zwiększa ich produktywność.

Zanim świat dowiedział się o koronawirusie, koncepcja otwartego biura była zdecydowanym trendem. Jak na ironię, biura typu open space mogą być najlepszym rozwiązaniem nawet w czasie pandemii! W nowym roku transformacja biur otwartych przyniesie im nową falę popularności.

Korzyści dla zdrowia wynikające z otwartego planu

  • Otwarte biura mają więcej okien i naturalnego światła, co wzmacnia układ odpornościowy dzięki dziennej dawce witaminy D.
  • Przestronna przestrzeń pozwala na zachowanie odległości między stanowiskami pracy.
  • Format otwartego biura pozwala na większą swobodę w rekonfiguracji biura.

Zatłoczenie nie jest problemem, jeśli podzielisz swoje biuro na strefy we właściwy sposób. W nowym roku przygotuj się na powrót nowego i ulepszonego boksu roboczego, mobilnych ekranów i ścianek działowych.

Loft VS styl eko

Jeśli zdecydowałeś się na otwarty plan, nadszedł czas, aby wybrać styl wnętrza. W nowym roku prym wiodą dwa przeciwstawne trendy - miejski loft i bliskość natury.

Nowoczesne wzornictwo przemysłowe nie musi już być surowe i sztywne. Pozostając wiernym swoim wyrazistym cechom - otwarte rury, ceglane ściany, połączenie drewna i metalu - biuro w stylu loftowym staje się bardziej atrakcyjne i świetliste. 

Kolekcja Loft łączy w sobie dwa popularne style

Drugim trendem roku są naturalne materiały i naturalne motywy we wnętrzach. Jednocześnie wpływy stylu eko wykraczają poza sztuczne rośliny w doniczkach. Ogrodnictwo wertykalne, dekoracje z mchu i fitomoduły we wnętrzach to kolejny zrównoważony trend, który nie tylko upiększa wnętrze, ale także poprawia jego mikroklimat.

Minimalistyczny styl biura zostanie utrzymany w 2021 roku. Tylko funkcjonalne meble, ani jednego zbędnego elementu - minimalizm jest jak najbardziej zgodny z zasadami ergonomii biurowej.

Ergonomia 2021

W roku 2020 wiele firm przestawi swoich pracowników na pracę zdalną. Powrót do biura może być wyzwaniem dla wielu osób, które przywykły do wygody własnego mieszkania. Dlatego tworzenie domowej atmosfery w biurze będzie kolejnym zdecydowanym trendem w nadchodzącym roku. Ergonomia miejsca pracy będzie miała wpływ na wydajność, a w konsekwencji na rozwój całej firmy.

Tendencja do zapewnienia domowej atmosfery w miejscu pracy rozpoczęła się jeszcze przed pandemią i znajduje odzwierciedlenie w tworzeniu poczekalni z kawiarnianymi stolikami, meblami modułowymi i sofami.

W 2021 roku dystans społeczny może wyglądać nieco inaczej: sofy z wysokimi oparciami i przegrodami będą w centrum uwagi, jak w przypadku serii Universal. Te jednoosobowe sofy oferują pracownikom możliwość zrelaksowania się: założenia słuchawek, zjedzenia lunchu i "wyłączenia się" na kilka minut. Dzięki temu można przenieść główne zalety domowego biura do wnętrza!

Filozofia kontrastów: Wzornictwo kombinowane

Wnętrza biurowe będą coraz częściej charakteryzować się połączeniem różnych stylów i obszarów funkcjonalnych. Nieformalne strefy socjalne będą połączone z konwencjonalnymi miejscami pracy. Meble będą odgrywać kluczową rolę, podobnie jak elementy dekoracyjne, które włączą tożsamość korporacyjną do projektu.

Przenośne meble tapicerowane do tworzenia kreatywnych przestrzeni

Przed wybuchem epidemii wirusa Covid-19 coraz więcej pracodawców tworzyło salony biurowe wyposażone w automaty do gry w pinball, air hockey i stoły bilardowe. Jednak w czasie pandemii te pożyteczne idee ulegają przekształceniu. Na przykład, kawiarnie biurowe i sale konferencyjne mogą być tymczasowo przekształcone w strefy wypoczynkowe, tak aby ruch ludzki w mniejszym stopniu nakładał się na siebie.

Elastyczne miejsce pracy

Elastyczne biuro, idealnie wpisujące się w koncepcję open space, pozostaje najważniejszym trendem biurowym na rok 2021! Dlaczego?

Dynamiczne przestrzenie pozwalają pracownikom na swobodne poruszanie się po biurze w zależności od aktualnie wykonywanych zadań.
Elastyczna aranżacja wnętrz jest optymalna do tworzenia biur w stylu Agile.
Obszary robocze są rozmieszczone w całym biurze: obszar burzy mózgów, obszar współpracy, obszar ciszy, obszar spotkań, itp.
Meble mobilne to tradycyjne krzesła biurowe, meble do centrów szkoleniowych na podporach rolkowych, ekrany strefowe i ścianki działowe. Te rozwiązania meblowe są niezwykle wygodne, jeśli chcesz:

  • szybko stworzyć obszar do pracy zespołowej,
  • Zorganizuj spokojne miejsce do pracy, wolne od rozpraszających hałasów,
  • Stwórz bezpieczny dystans społeczny,
  • aby dodać świeżej fali do wystroju Twojego biura.

Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz