20 Maj 2024

Biurko dla dziecka do małego pokoju - jakie wybrać?

img

Wybór biurka

Biurko dla dziecka do małego pokoju - jakie wybrać?


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Czy wybrałbyś biurko do małego pokoju? Biuro w domu czy sypialnia? Nie wiesz na co zwracać uwagę podczas zakupów? Przygotowaliśmy kilka pomocnych wskazówek, dzięki którym z łatwością znajdziesz model swoich marzeń. Oto nasze wskazówki. Biurka narożne sprawdzają się w małych pomieszczeniach. Zajmują mniej miejsca, oferując jednocześnie więcej miejsca do pracy niż standardowe modele w prostej formie. Od dawna wiadomo, że biel optycznie powiększa przestrzeń wnętrza. Zasada ta dotyczy nie tylko koloru ścian, ale także koloru różnych elementów we wnętrzu, w tym biurka dziecięcego.

Nowoczesne biurka dla dzieci - Pomysł na biurko w małym pokoju

Zastanawiasz się, jakie biurko wybrać do pokoju malucha? Czy w tym przypadku obowiązują te same zasady, co przy zakupie modelu „dorosłego”? tak. Chociaż istnieją inne zasady, których nie warto przestrzegać. Pamiętaj, że maluchy potrzebują dużo miejsca do przechowywania książek, przyborów do rysowania czy innych akcesoriów. Dlatego zdecydowanie potrzebują biurka z szufladami do przechowywania wszystkich swoich skarbów.

Dobrym pomysłem jest również zakup biurka z nadstawkami. Ten typ modelu to właściwie dwa meble w jednym – blat i regał z otwartymi półkami lub zamkniętymi szafkami. Dzięki nim wszystkie podręczniki i zeszyty mają swoją wydzieloną przestrzeń, a pokój jest w porządku.

Biurka rosnące wraz z dzieckiem - czym się charakteryzują?

Wybór odpowiedniego modelu biurka dla dzieci powinien być przemyślany. Dziecko spędza nad nim dużo czasu, więc musiał być wygodny w zależności od odpowiedniej wysokości, głębokości i szerokości blatu. Istnieje kilka zalet przemawiających za biurkami regulowanymi, które rosną razem z dzieckiem. 

Świetnym rozwiązaniem jest stolik z regulowanym blatem, który będzie rósł wraz z dzieckiem, ponieważ może dopasowywać się do zmieniających się z biegiem lat potrzeb. Jest to ważne, ponieważ godziny studiowania nieprawidłowej postawy ciała przy biurku mogą powodować dyskomfort i powodować problemy z plecami.

Możliwość regulacji wysokości blatu pozwala na dopasowanie mebla do wzrostu użytkownika. Nasze dziecko może dostosować do swoich potrzeb i preferencji, zapewniając wysoki komfort podczas nauki . Zwykle zakres regulacji jest duży, średnio od 52 do 75 cm , więc na takich meblach mogą siedzieć zarówno dzieci, jak i dorośli. Biurko odpowiednie dla uczniów podstawówki powinno mieć wysokość 55 cm.

Biurko dziecka

Jakie biurko dla dziecka wybrać?

Drewniane biurka dla dzieci

Zdecydowanie warto rozpocząć poszukiwania od klasycznego biurka. Eleganckie, ciepłe drewno idealnie wkomponuje się w każde pomieszczenie – pokój dziecięcy w stylu skandynawskim - drewniane biurko , pracownię młodzieżową stół dębowy ze smukłymi, wytłoczonymi nogami, czy ruchliwy pokój studencki szare, solidne biurko z szufladami. że choć drewno jest materiałem eleganckim można je unowocześniać niemal w nieskończoność w prosty sposób - wymieniając gałki na ceramikę lub przemalowując strukturę, zmieniając jej charakter), to jednak blat maszyny bardzo szybko ulegnie uszkodzeniom mechanicznym. Aby blat nie odpryskiwał i nie strzępił się, warto postawić na nim tablicę z kalendarzem, ten elegancki gadżet doda stylu każdej pracowni.

Biurko dla dziecka w wieku przedszkolnym

Wiele przedszkolaków jest już zachęcanych do pisania i ćwiczenia rąk, podczas gdy małe dzieci potrzebują miejsca na własną twórczość.  Dlatego niektórzy rodzice zdecydowali się na zakup biurka dla dzieci w wieku przedszkolnym. Jakie są cechy takiego mebla? Jest niewielkie - niskie (pamiętaj o odpowiednim kącie przedramienia i łydki), około 50cm głębokości i wystarczająco szeroka. Zaletą będzie nachylenie blatu. Ale zamiast kupować biurko dla dziecka, które przetrwa dwa lub trzy lata, pomyśl o zakupie biurka z regulacją wysokości, które przetrwa jeszcze wiele lat. Jakiego koloru jest biurko dziecka? Możesz zaszaleć z kreatywnością, ale możesz też ustawić zwykłe białe biurko dla swoich dzieci i udekorować pokój kolorowymi dodatkami. W przeciwieństwie do różowego lub niebieskiego, które uwielbiają dzieci, białe biurko nie znudzi użytkowników i nadaje się nawet do pokojów starszych dzieci.

Biurko dziecka z regałem

Biurko dla dzieci to świetny pomysł, aby mieć wszystko pod ręką, pozwala uporządkować wszystkie książki, książeczki, bajki i kolorowanki. Dodatkowe miejsce na dekoracje i dekoracje sprawi, że biurko będzie wyglądało przyjaźniej i nabrało charakteru. Chcesz być w takim środowisku! Pierwszy stworzony tutaj obrazek i nauka alfabetu będą się dobrze odnosić, ponieważ wokół znajdują się przedmioty, które dziecko zna i kocha.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz