20 Maj 2024

Domowa atmosfera w biurze: dlaczego i jak ją stworzyć?

img

Porady

Domowa atmosfera w biurze: dlaczego i jak ją stworzyć?


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

W dzisiejszych czasach praca w domu stała się powszechna - pracownicy docenili możliwość pracy w zaciszu własnego mieszkania. Granice biura stały się bardziej rozmyte, a kultura domowego biura częściowo przeniosła się do środowiska biurowego firmy. 

Wiele firm, które odniosły sukces, wykorzystuje najlepsze cechy domowego biura do tworzenia własnych wnętrz. Trend w kierunku uduchowienia i "dobrego samopoczucia" staje się coraz bardziej widoczny w projektowaniu biznesowym i zapowiada się na jeden z najjaśniejszych trendów w 2021 roku!

Biuro "antystresowe"

Jakie są korzyści z domowej atmosfery w ciągu dnia pracy? Odpowiedź jest oczywista: przytulność zmniejsza stres. Duży odsetek ludzi odczuwa w ciągu dnia różne stopnie niepokoju - może on mieć charakter fizyczny lub emocjonalny. Z kolei formalny styl miejsca pracy, bałagan i niedostatecznie komfortowe warunki pracy zmniejszają lojalność i tworzą bardziej formalny stosunek do wykonywanych zadań. 

Być może w Twoim biurze jest zbyt głośno, Twój kierownik ciągle wpatruje się w monitor, albo nie możesz znieść jarzeniówek... w każdym razie, mały domowy detal we wnętrzu rozweseli Cię i zmotywuje do osiągnięcia sukcesu!

Proste konstrukcje i pływające blaty biurek z serii Inline tworzą lekki design, a ekrany blatów zapewniają prywatność i komfort. Wąskie stalowe wsporniki ułatwiają utrzymanie porządku w biurze.

Badania marketingowe wykazały, że około 80% tego, co postrzegamy lub czego doświadczamy, opiera się na wizualnej percepcji naszego otoczenia. Wystrój wielu biur nie jest inspirujący, lecz nudny dla pracowników. Podniesienie tonu umysłu pracowników może pomóc:

  • Nowoczesne meble pracownicze; 
  • Stwórz biurową strefę wypoczynkową;
  • tapicerowane meble modułowe i sofy; 
  • modne i użyteczne akcesoria; 
  • koloroterapia;
  • projekt biura pod klucz. 

Jak stworzyć domową atmosferę w biurze?

Czystość i porządek

wszystkim należy zadbać o czystość, porządek i przyjemną dla oka kolorystykę.

Bałagan jest równoznaczny ze stresem, jeśli chodzi o jego negatywny wpływ na przebieg pracy. Zazwyczaj ludzie mają trudności z koncentracją, gdy ich biurka są zagracone papierami, wiadomościami telefonicznymi, wizytówkami i czasopismami. Zawsze prześladuje mnie myśl: "Co jest zakopane pod stertą papierów, o czym jeszcze zapomniałem!". Systemy przechowywania, systemy zarządzania kablami i akcesoria na zawiasach pomogą uniknąć biurowego chaosu. 

Akcesoria do zawieszania 

Organizery na zawiasach utrzymują porządek i są "na wyciągnięcie ręki".

Przytulność i jasne kolory

Jeśli Twoje biuro jest już dawno przestarzałe i nie możesz przeznaczyć budżetu na remont, przydałby Ci się prosty lifting. Spróbuj zmienić kolor ścian na neutralny dla wizualnego podkreślenia, lub dodaj plamę koloru do szarego biura!

Jeśli kultura organizacyjna Twojej firmy jest zdyscyplinowana i rygorystyczna, nie zniechęcaj się. Świetną alternatywą jest stworzenie salonu biurowego, który pozwoli pracownikom zaznać przyjemnego relaksu. 


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz