20 Maj 2024

Biurko dla gracza - czym się kierować przy wyborze?

img

Porady

Biurko dla gracza - czym się kierować przy wyborze?


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Właściwe biurko w połączeniu z dobrym fotelem do gier to możliwość wygodnego grania na komputerze bez bólu pleców i stawów. Zastanówmy się więc, czym są biurka gamingowe i na co należy zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Biurko gracza - czym się charakteryzuje?

Biurko gamingowe powinno być:

  • Funkcjonalne.
  • Ergonomiczne.
  • Mieć nowoczesny design.

Nie wszystkie modele stołów do gier spełniają powyższe wymagania. Samo biurko do gier wygląda pozornie jak normalne biurko. Różni się projektem i dodatkowymi funkcjami.

Jeśli potrzebujesz większego komfortu i funkcjonalności, to stół narożny jest optymalnym wyborem. Inaczej niż inne biurka, ma zwiększoną powierzchnię roboczą. Pozwala to umieścić wielu monitorów i innych akcesoriów do gier. Taki stół może służyć jako zwykłe biurko do nauki lub pracy (jest gdzie postawić biuro, dokumenty itp.)

Cechy konstrukcyjne stołu do gier powinny pozwalać grać przez długi czas bez odczuwania dyskomfortu. Na przykład wbudowany podnóżek pozwoli ci rozciągnąć się na krześle i rozluźnić mięśnie. Wiele modeli do gier ma lekkie pochylenie blatu (zwykle 5-10 stopni) w kierunku użytkownika. Obecność matowego wykończenia na blacie jest również plusem. Połysk lepiej odbija światło padające z ekranu. Krawędzie stołu do gier mogą być proste lub zaokrąglone. Druga opcja jest lepsza, jeśli w domu są małe dzieci.

Co to znaczy biurko gamingowe? Czym różni się od zwykłego?

Biurko gracza ma zagwarantować większą wygodę podczas długich godzin grania na komputerze. Blat stołu powinien mieć co najmniej 120 cm długości i 80 cm szerokości, a powierzchnia robocza powinna pomieścić monitor(y) tak, aby ekran znajdował się 50 cm od oczu użytkownika.

Średnia wysokość stołu do gier to 75 cm, ale to zależy bezpośrednio od wzrostu gracza. Jeśli użytkownik jest wysoki lub cechuje się niższym wzrostem od standardowego, korektę przeprowadza się na podstawie prostej zasady: osoba powinna siedzieć przy stole tak, aby kąt zgięcia kolana i łokcia był prosty (90 stopni). Wzór na obliczenie wysokości stołu to: wzrost gracza × 75 cm (standardowa wysokość stołu) / średni wzrost człowieka (175 cm dla mężczyzn, 162 cm dla kobiet).

Biurko dla gracza powinien móc pomieścić co najmniej jednostkę systemową (oddzielną półkę lub szczelinę, która nie zakłóca wentylacji), monitor, a także niezbędne urządzenia peryferyjne, w tym głośniki i klawiaturę z myszą. Dlatego niektóre modele zostały wyposażone w wielopoziomowe półki. Choć w ostatnich latach częściej projektuje się biurka bez półek i szuflad.

Zaawansowane modele mają więcej funkcji. Istnieje możliwość umieszczenia monitorów, a także kierownicy czy pedałów oraz uchwytów na słuchawki. Oświetlenie RGB, interfejsy słuchawkowe (port 3,5 mm), wbudowana akustyka, a nawet przyciski do włączania/wyłączania komputera (aby nie schylać się do jednostki systemowej) to oznaka zaawansowanego stołu do gier.

Składana konstrukcja również nie jest rzadkością w przypadku stołów do gier. Ta funkcja przypadnie do gustu e-sportowcom. Stół obrotowy to doskonały wybór dla tych, którzy potrzebują biurka zarówno do gier, jak i do codziennej pracy. Wysuwana konstrukcja pozwala w dowolnym momencie zmienić obszar powierzchni roboczej zarówno pod względem szerokości, jak i długości.

Biurko dla gracza

Jakie biurko gamingowe wybrać?

Biurka muszą mieć powiększone wymiary, aby pomieścić wszystkie elementy wyposażenia. Przy wyborze głębokości stołu konieczne jest zachowanie bezpiecznej odległości między ekranem a oczami gracza. Nie zapomnij również o obecności wycięcia z przodu blatu.

Uwzględnia również lokalizację samego monitora, powinien on stać ściśle pośrodku i znajdować się nieco nad blatem stołu. W tym celu wymyślono specjalne półki-stojaki na monitory. Nie zapomnij o wentylacji sprzętu i nie opieraj jednostki systemowej zbyt blisko ściany lub bocznych powierzchni stołu.

Nogi, na których stoi biurko dla gracza, mają inny wygląd. Mogą to być zamknięte płaszczyzny wykonane z tego samego materiału co sam stół lub metalowe stojaki. Wybór zależy od osobistych preferencji gracza. Wolnostojące nogi zapewnią więcej miejsca na nogi, a monolityczny panel sprawi, że konstrukcja stołu będzie bardziej stabilna.

Gracze lubią aktualizować i rozbudowywać zestaw komponentów, co za każdym razem wymaga większej ilości wolnego miejsca. Do takich celów wcale nie jest konieczne kupowanie nowych mebli. Warto wybrać stół z możliwością rozbudowy istniejącej konstrukcji o nowe półki, szafki czy stojaki. Ważna jest także odporna na zużycie powłoka i prawidłowa obróbka krawędzi stołu. Jednocześnie blat jest łatwy w czyszczeniu i nie wymaga użycia specjalnych detergentów.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz