20 Maj 2024

Zastanawiasz się nad zakupem biurka? Dowiedz się więcej o zaletach biurka regulowanego elektrycznie

img

Porady

Zastanawiasz się nad zakupem biurka? Dowiedz się więcej o zaletach biurka regulowanego elektrycznie


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Zastanawiasz się nad zakupem biurka? Dowiedz się więcej o zaletach biurka z regulacją elektryczną

Wielu z nas przekonało się, że praca zdalna w domu nie jest najlepszym miejscem dla naszej pracy. Ze względu na jego z góry ustaloną wysokość, musimy dostosować się do stołu, a nie w drugą stronę. To idealny moment, aby zainwestować w profesjonalne biurko. Rozważ elektrycznie regulowane biurko, które pozwoli Ci się poruszać w tym nowym świecie Home Office. Oto cztery powody, dla których warto je kupić.

Jak wynika ze statystyk, siedzimy przez długi czas w ciągu dnia. W rzeczywistości jest to zbyt długo. Dorośli i dzieci często spędzają w pozycji siedzącej siedem godzin dziennie. Pandemia koronawirusów wydłuża te godziny i może unieruchomić nasze ciała nawet na dziesięć godzin dziennie. Nawet minimalna ilość jedzenia, którą udało nam się zapewnić, niemożność dotarcia do pracy ogranicza nasze możliwości. Z domu przemieszczamy się tylko do miejsca ostatecznego położenia się do łóżka, a robimy to przesuwając się z jednego krzesła na drugie. Byłaby to zdecydowana większość. Nie jest to zdrowe dla organizmu. Ludzkie ciało zostało zaprojektowane do ruchu, a nie siedzenia. Dlatego ważne jest, aby stworzyć przestrzeń, która zachęca i wspiera ruch. Takie są zalety aktywnego miejsca pracy (artykuł) (LINK DO: https://hsrmeble.pl/aktywna-przestrzen-pracy-co-to-takiego/), a elektrycznie regulowane biurko jest jednym z jego głównych elementów. Przejdźmy do sedna sprawy i omówmy najważniejsze korzyści, jakie przyniesie Ci jego zakup.

Elektrycznie regulowane biurko poprawi Twoją efektywność i produktywność

Biurko regulowane elektrycznie to lepsza opcja niż tradycyjne. Możesz dopasować wysokość blatu biurka do swoich potrzeb. Praca na stojąco może poprawić efektywność pracy organizmu, ponieważ pozwala dostosować wysokość blatu biurka do swoich potrzeb. Siedzenie powoduje, że wiele z tych procesów ulega spowolnieniu (oddychanie, krążenie itp.), a mięśnie przestają wspierać ciało. Może to prowadzić do osłabienia mięśni. Wszystkie procesy w naszym organizmie są stale aktywne. Kiedy się ruszamy, nasze ciało mobilizuje stawy. Dzięki temu ciało może się prawidłowo odżywiać, nawadniać i zmniejszać ból. Przyzwyczajenie się do stania zajmuje trochę czasu, ale jest to najlepsza pozycja, jaką można stosować podczas pracy twórczej.

Obniży ryzyko wystąpienia bólu pleców

Postawa siedząca jest główną przyczyną bólu pleców. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy siedzimy przy biurku przez dłuższy czas, nie ruszając się z miejsca. Wynika to z siedzenia statycznego (tzn. Siedzenie statyczne, czyli siedzenie na zwykłym krześle przez dłuższy czas, wymusza na mięśniach ciała jedną pozycję. Pozycja ta może powodować osłabienie mięśni, ubytki w stawach i ucisk nerwów, co może prowadzić do bólu pleców i niekorzystnie wpływać na ogólną postawę ciała. Należy pamiętać, że mięśnie nie tylko odpowiadają za utrzymanie postawy, ale także wpływają na funkcje i czynności układów wewnętrznych, w tym oddechowego, sercowo-naczyniowego, nerwowego i całego organizmu. Siedzenie bierne może powodować, że mózg oddycha mniej głęboko, co może prowadzić do spadku dotlenienia i odżywienia. Po kilku miesiącach biernego siedzenia metabolizm Twojego ciała może spaść, co może prowadzić do gromadzenia się tłuszczu wokół talii. Winne są również rozluźnione mięśnie tułowia. Mięśnie te nie mają obowiązku pracować podczas biernego siedzenia.

Mniej zwolnień lekarskich

Zwolnienia lekarskie mogą być również spowodowane bólem pleców, co nie jest dobrą wiadomością dla pracodawcy. Elektrycznie regulowane biurko pozwala na częstszą zmianę pozycji, co świetnie wpływa na postawę ciała. Dlaczego zmiana pozycji jest tak ważna? Ponieważ długotrwałe pozycje, które utrzymujesz przez długi czas, nie są dobre dla Twojego ciała. Badanie z 2018 roku przeprowadzone przez profesora Leona Strakera z Curtin University potwierdziło to. Badanie wykazało, że stanie przez ponad 40 minut bez ruchu powoduje dyskomfort mięśniowo-szkieletowy. Może to również objawiać się jako ból pleców. Długotrwałe siedzenie może powodować uszkodzenia dysków, osłabienie mięśni i ścięgien, a także inne stany zwyrodnieniowe. Ważne jest, aby stale się ruszać.

Czym jest aktywne siedzenie?

Czytaj dalej

Czym jest aktywne miejsce pracy?

Kontynuuj czytanie

Jak urządzić domowe biuro?

Continue reading

Jak utrzymać zdrowy kręgosłup i dobrą postawę?

Continue reading

Twoje ciało osiągnie prawidłową postawę

Prawidłowa postawa = więcej miejsca dla narządów wewnętrznych.Prawidłowa postawa ciała: Jak utrzymać zdrowe plecy. Nie można regulować wysokości biurka, które jest standardowe. Biurko z regulacją wysokości to jedyny sposób, aby to osiągnąć. Wysokość biurka można również dostosować do potrzeb dzieci, np. gdy odrabiają lekcje. Po zakończeniu pracy można powrócić do pierwotnych ustawień. Wszyscy możecie wspólnie pracować nad poprawą swojej postawy. Upewnij się, że biurko jest ustawione na odpowiedniej wysokości, monitor znajduje się na wysokości oczu, a podczas pisania ręce są ułożone równolegle do biurka. Trzymaj plecy prosto i kolana prosto. Te aspekty można dostosować do swoich potrzeb. Szybko wyrobisz sobie nawyk prawidłowej postawy, nie tylko podczas pracy, ale także po jej zakończeniu.

Upewnij się, że wybrałeś właściwe krzesło

Jak już powiedzieliśmy, elektrycznie regulowane biurko powinno utrzymywać Twoje ciało w stanie aktywności i zapewniać mu swobodę poruszania się. Aby w pełni cieszyć się korzyściami płynącymi z aktywnego miejsca pracy, powinieneś połączyć elektrycznie regulowane biurko z fotelem lub krzesłem, które pozwala na elastyczność i pomaga w utrzymaniu sprawności fizycznej. Krzesło z ruchomym siedziskiem pobudzi Twoje mięśnie i zwiększy elastyczność. HAG Capisco to najlepsze aktywne krzesło do pracy siedzącej i stojącej. Pozwala na przyjmowanie niezliczonej ilości pozycji i zapewnia ciału ruch, którego potrzebuje. Muvmanhocker jest równie dobry do krótkich aktywności. Aktywny fotel Aeris 3Dee lub aktywny stołek Swopper to świetne opcje dla niższych pozycji.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz