20 Maj 2024

Jak urządzić domowe biuro?

img

Porady

Jak urządzić domowe biuro?


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Jak urządzić domowe biuro?

Wszystko wskazuje na to, że praca zdalna jest popularniejsza niż kiedykolwiek. Sytuacja pandemii pokazała, że praca zdalna może być realnym rozwiązaniem. Zmianę w postrzeganiu przestrzeni domowej zaobserwowaliśmy również po marcowym teście biura domowego. Ta jednak nie zawsze stawała na wysokości zadania i często sprawiała dyskomfort, układając ciało w niewłaściwej pozycji i ograniczając ruch. Niektórzy z nas próbowali znaleźć alternatywne rozwiązania, które były lepsze dla naszego zdrowia i pracy. Na przykład, niektórzy używali deski do prasowania, aby dostosować wysokość blatu, a inni używali piłki fitness, aby uniknąć bólu pleców po długich godzinach pracy. Każdy z nas zaczął tworzyć aktywne miejsce pracy, niezależnie od tego, czy miał na to ochotę, czy nie. Czy możliwe jest posiadanie funkcjonalnego domowego biura, które będzie pasowało do wystroju mieszkania? Zdecydowanie tak!!! Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci stworzyć idealne domowe biuro.

Praca zdalna wymaga większego skupienia i zaangażowania, gdy dom jest centrum Twojego biznesu. Podczas gdy praca zdalna oferuje dużą elastyczność, praca nadal jest profesjonalna. Dlatego ważne jest, aby umeblować swoją przestrzeń biurową. Dobrze zaprojektowana przestrzeń nie tylko pozwoli Ci na prowadzenie profesjonalnych spotkań online, ale także pomoże Ci się skupić, pobudzić kreatywność i poprawić koncentrację. Aby było to możliwe, w domowym biurze należy przestrzegać kilku kluczowych zasad.

Wyszukaj właściwe miejsce

Prawdopodobnie próbowałeś już pracować w różnych miejscach swojego domu lub mieszkania. Jeśli jesteś zdecydowany, aby Twoje domowe biuro było profesjonalne, ważne jest, aby zastanowić się, gdzie będzie się ono znajdować. Powinieneś wybrać lokalizację, która jest cicha i wolna od hałasu ulicznego lub ruchu domowego. Jeśli planujesz pracować, gdy twoja rodzina jest obecna, powinieneś rozważyć zlokalizowanie biura w pobliżu kuchni, łazienki lub salonu. Dzięki temu będziesz mógł monitorować ich poczynania. To ważne aspekty, ponieważ komfort podczas pracy to także dbałość o zdrowie psychiczne.

Wybierz aktywne środowisko pracy

Elektrycznie regulowane biurko

Domowe biuro powinno pozwolić Ci na dostosowanie go do Twoich konkretnych potrzeb. To Twoje biuro powinno być dostosowane do Ciebie, a nie biuro. Kluczowy jest więc wybór odpowiednich, aktywnych mebli. Będziesz mógł powiedzieć, jak ważne jest posiadanie odpowiedniej wysokości powierzchni roboczej, jeśli kiedykolwiek używałeś deski do prasowania. Być może teraz jest właściwy czas, aby kupić elektrycznie regulowane biurko, które odpowiada Twoim potrzebom. Elektrycznie regulowane biurko oferuje wiele korzyści. Możesz regulować wysokość w zakresie od 65 do 130 cm. Dodatkowo możesz pracować na przemian w pozycji siedzącej i stojącej. Zostałeś stworzony do ruchu, więc częste zmiany pozycji pracy wspomogą Twoje ciało i pomogą Ci osiągnąć lepsze zdrowie, koncentrację i postawę.


Ergonomiczne, aktywne krzesło

Krzesło do biurka dopasowane do Twoich potrzeb to kolejny ważny aspekt. Fotel z zakresem regulacji od 50 do 88 cm jest idealny, jeśli pracujesz w wysokich pomieszczeniach. Świetnym wyborem będzie krzesło HAG Capisco active, czyli do pracy siedzącej i stojącej. Dobrym wyborem byłby również hoker Muvman. Ten aktywny stołek nie posiada jednak oparcia. Jeśli wolisz pracować w niższym miejscu z piłką, krzesła Swopper i 3Dee oferują nowoczesne rozwiązania ergonomiczne. Te aktywne fotele są bezpieczniejsze niż piłka sportowa, ponieważ mogą przechylać się w dowolnym kierunku, ale nie więcej niż 15 stopni od pionu. Eliminuje to ryzyko urazów i zapewnia większą stabilność niż piłka do siedzenia.

Najważniejszy dla organizmu jest ruch. Dlatego bez względu na to, jaki model krzesła aktywnego wybierzesz, możesz mieć pewność, że Twoje ciało będzie zaangażowane w optymalną, stałą aktywność fizyczną. Jest to gwarancja dobrego samopoczucia fizycznego i psychicznego. Statyczna, siedząca pozycja, którą przyjmujesz siedząc w fotelu stołowym nie jest naturalna i obojętna dla Twojego samopoczucia i zdrowia. Według najnowszych badań i zaleceń Instytutu Karolinska w Sztokholmie (który jest laureatem nagród Nobla w dziedzinie medycyny i fizjoterapii), nowoczesne domowe biuro powinno być nie tylko ergonomiczne, ale także zachęcać do ruchu i aktywności fizycznej. Pufa, fotel czy kanapa to elementy aktywnego miejsca pracy. Połączenie ich w jedno aktywne miejsce pracy sprawi, że nasze ciało będzie w umiarkowanym ruchu, co jest bardzo korzystne dla naszego zdrowia. Aktywne siedzenie, które obejmuje kołysanie się, bujanie i swobodne poruszanie nogami, to świetny sposób na zmniejszenie stresu i napięcia mięśni. Ten aspekt jest dobrze znany i powszechnie akceptowany.

Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o aktywnych miejscach pracy

Zachowaj środki ostrożności podczas pracy

Możesz odczuwać ból, jeśli siedzisz przez długi czas na zwykłych meblach wypoczynkowych. Jest to znak, że nie poruszasz się wystarczająco podczas pracy. Dynamiczne, aktywne miejsce pracy, które zachęca do ruchu, dynamiki i ergonomicznych rozwiązań jest lepsze dla Twojego zdrowia. Ułatwi też poruszanie się nawet wtedy, gdy o tym nie myślisz. Wynik. Będziesz czuł się mniej zmęczony pod koniec dnia i miał więcej energii. Twoje biuro może być miejscem, w którym sprzyja kreatywności i poprawia się samopoczucie.

Usuń kable z przestrzeni

Bezpieczeństwo jest ważne, dlatego warto wspomnieć o niebezpieczeństwie związanym z plączącymi się pod biurkiem kablami. Nie możesz pozbyć się kabli, ponieważ komputer, smartfon i drukarka - wszystkie wymagają prądu. Ukryte kable mogą być piękne i korzystne dla Twojego zdrowia. Ukryte kable mogą być nie tylko estetyczne, ale również korzystne dla Twojego zdrowia. Takie udogodnienia zapewniają, np. elektrycznie regulowane biurka VANK_MOVE czy Eliot. Dzięki temu łatwiej będzie Ci się skupić na pracy.

Zadbaj o oświetlenie

Jasność jest koniecznością w przestrzeni, którą przeznaczasz na swoje domowe biuro. Powinieneś dążyć do wyznaczenia na swoje biuro przestrzeni, która ma światło dzienne i dostęp do okna. Lepszym rozwiązaniem jest oświetlenie stałe, gdyż nie zawsze jest to możliwe. Oświetlenie biurka jest niezbędne jesienią i zimą. Jest to szczególnie ważne, jeśli pracujesz wieczorami lub w godzinach popołudniowych. Według Journal of Sleep and Sleep Disorders (JoS), naturalne i neutralne jasne oświetlenie jest najlepszym sposobem na skupienie. To jak słoneczny, bezchmurny dzień w południe. Dobrym pomysłem dla Twoich oczu jest również to, aby natężenie światła w pomieszczeniu było jak najbardziej równomierne.

Dodaj roślinność, aby wzbogacić przestrzeń

Zielone kwiaty stanowią świetny element dekoracyjny w każdej przestrzeni. Dodają piękna i wartości do każdej przestrzeni. Według badań z Uniwersytetu w Teksasie, rośliny i kwiaty mogą poprawić kreatywność, zmniejszyć stres, a nawet poprawić zdrowie psychiczne.

Postaw na design

Mamy dobrą wiadomość dla tych, którym meble ergonomiczne kojarzyły się z brzydkimi, czarnymi, plastikowymi meblami. Nowoczesna ergonomia nie ma z tym nic wspólnego. Nadal możesz wybrać czarny kolor, jeśli go preferujesz, ale ta decyzja należy do Ciebie, a nie do producenta. Nowoczesne meble biurowe mogą być dostosowane do Twoich osobistych gustów i preferencji. Aktywne meble często porównywane są do małych dzieł sztuki i wielokrotnie nagradzane przez szanowane rankingi i plebiscyty. Swopper HAG Capisco, fotel 3Dee, VANK_MOVE czy biurko Eliot - wszystkie meble, które cechuje elegancki minimalizm, będą pielęgnowane przez wiele lat. Jasne, neutralne kolory to świetna baza dla przestrzeni wymagających kreatywności i koncentracji. Będziesz mógł się skuteczniej skupić, gdy będzie mniej rozpraszaczy. Ważny jest fakt, że meble wykonywane są ręcznie, ze starannością i dbałością o każdy szczegół. Wiele z materiałów można również poddać recyklingowi.

Pamiętaj, aby przenieść

Jesteście gotowi na stworzenie swojej aktywnej przestrzeni? Brawo!!! Zachowaj prostotę, ale nie zapominaj o ruchu. Zawsze możesz znaleźć najlepszą dla siebie pozycję, bez względu na wszystko. Mówiąc najprościej, Twoje ciało potrzebuje ruchu. Dlatego ani długotrwałe siedzenie, ani długotrwałe stanie nie będzie korzystne dla Twojego zdrowia. Aktywne miejsce pracy łączy najlepsze cechy aktywnego, zdrowego człowieka z wymaganiami wielogodzinnej pracy przy komputerze. Nowoczesna ergonomia, z której korzysta się na co dzień, zapewnia optymalne wsparcie zgodne z ludzką naturą i pełnią ruchu. Podczas aktywności, np. na aktywnym krześle lub w postawie stojącej/siedzącej, można głębiej oddychać. Dzięki temu Twój mózg jest lepiej dotleniony i odżywiony. Metabolizm Twojego organizmu wzrasta, więc nie zauważysz różnicy w swojej "oponce" po kilku miesiącach siedzenia w domowym biurze. Dzieje się tak za sprawą rozluźnionych mięśni tułowia, które nie muszą pracować podczas biernego siedzenia. Nie jest to możliwe podczas aktywnej pracy. Warto postawić na rozwiązania, które pomogą Ci zadbać o zdrowie, dobrą kondycję i komfort pracy.

Jeśli masz jakieś pytania lub nie znalazłeś odpowiedzi, której szukasz, napisz do nas. Chętnie pomożemy, doradzimy i wysłuchamy.

Skontaktuj się z nami


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz