20 Maj 2024

Sala konferencyjna w biurze - jak ja urządzić?

img

Porady

Sala konferencyjna w biurze - jak ja urządzić?


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Szkolenie, konferencja czy spotkanie biznesowe. Te sytuacje wymagają stworzenia i zaaranżowania specjalnej przestrzeni w Twoim biurze. Jak zaaranżować przestrzeń konferencyjną? Jakie meble powinny znaleźć się w sali konferencyjnej? Zapoznaj się z tymi ważnymi punktami.

Wnętrza biurowe powinny być funkcjonalne i ergonomiczne. Bez względu na to, jak mała jest dostępna przestrzeń, sala konferencyjna musi być dobrze zaprojektowana. Na jakość pracy i wizerunek firmy wpłynie dobór mebli i ich aranżacja. Na co zwrócić uwagę przy projektowaniu sali konferencyjnej?

O czym należy pamiętać przy aranżacji nowoczesnego biura?

W sali konferencyjnej będziesz prowadził spotkania z pracownikami, partnerami biznesowymi, rozmowy rekrutacyjne. Ważne jest, aby projektując salę konferencyjną wziąć pod uwagę ergonomię. Ważny jest dobór odpowiednich mebli i akcesoriów.

Przeczytaj również: Domowa Atmosfera W Biurze: Dlaczego I Jak Ją Stworzyć? - https://rankingbiurek.pl/a,nomn

Na jaki kolor pomalować salę konferencyjną?

We wnętrzach biurowych powinno się stosować jasne, stonowane kolory. Dzięki temu optycznie je powiększymy i nie będziemy męczyć oczu przebywających tam osób. Sprawdzonym rozwiązaniem jest neutralna szarość. Można dodać więcej koloru, patrząc na to, jak pewne barwy wpływają na ludzi.

Są to miejsca, w których często odbywają się burze mózgów. Dlatego ważne jest, aby dobrać taką paletę barw, która nie będzie rozpraszać i odwracać uwagi.

Jakie meble są najlepsze do biura?

Sale konferencyjne to dobre miejsce na zastosowanie minimalizmu. Meble powinny być nie tylko proste w formie, ale również cechować się solidnym wykonaniem. Meble wysokiej jakości będą służyły przez wiele lat. Jakie meble są niezbędne? Nie można mieć biura bez stołu i krzeseł. Przydadzą się również regały na książki lub komody, w których można przechowywać wszystkie akcesoria elektroniczne.

Jaki stół jest najlepszy do konferencji?

Organizując przestrzeń biurową najlepiej zdecydować się na stół. Stół jest niezbędny podczas każdego spotkania. Należy wybrać odpowiedni rodzaj stołu do danej przestrzeni. Istnieje wiele opcji stołów: mobilne, modułowe, wolnostojące i przenośne. Do sal konferencyjnych najbardziej popularne są stoły prostokątne i okrągłe.

Stoły okrągłe są symbolem spotkań partnerskich, gdzie wszyscy uczestnicy mają równe prawa. Mebel ten jest dobrym wyborem, jeśli w Twojej firmie panują takie właśnie relacje. Stół prostokątny pozwoli Ci ustalić hierarchię na spotkaniu. Dla dominującej pozycji odpowiednie będzie miejsce na jednym z krótszych boków.

Sala konferencyjna

Wpływ ustawienia stołów w sali konferencyjnej lub szkoleniowej na organizację pracy

Jeśli masz dużo miejsca, możesz mieć więcej stołów. Inne układy mebli sprawdzą się w zależności od rodzaju spotkania. W przypadku warsztatów czy szkoleń najlepiej sprawdzą się stoły w kształcie litery "U". Taki układ ułatwi wymianę informacji i ułatwi pracę w grupach.

Można też ustawić stoły w formie kwadratu. Taki układ uprzyjemni spotkania i negocjacje. Nie ma znaczenia, jaki rodzaj stołu wybierzesz, najlepszym rozwiązaniem jest ten z media portami. Dzięki temu możesz podłączyć projektor lub komputer.

Jak wybrać odpowiedni fotel biurowy?

Nie musisz używać tych samych blatów stołu na każdą okazję. Do każdego stołu należy dobrać odpowiednie krzesło konferencyjne lub krzesło. Zanim wybierzesz model, zastanów się, w jaki sposób będziesz korzystać z sali konferencyjnej.

Wygodne krzesła biurowe są niezbędne, jeśli planujesz prowadzić wielogodzinne szkolenia i warsztaty. Aby zapewnić odpowiednie podparcie dla pleców, muszą być odpowiednio wyprofilowane. Ważne jest, aby były usytuowane w taki sposób, aby każdy miał dostęp do blatu. Pozwoli to na rozłożenie notatek i zrobienie sobie kawy.

Zupełnie inaczej powinna wyglądać sala konferencyjna, która przeznaczona jest na kameralne spotkania biznesowe. W takim wnętrzu świetnie będą się prezentować tapicerowane krzesła i większe fotele. Będą one świetnie prezentować się na stelażach z kółkami lub chromowanymi nogami.

Idealne do sal konferencyjnych: meble skrzyniowe

Elegancka sofa i fotele to najlepszy wybór, jeśli chcesz stworzyć relaksującą i intymną przestrzeń. Można do nich dobrać stolik kawowy lub niższą ławę. Możesz też stworzyć niewielką strefę barową, w której schowasz małe drinki lub kieliszki i karafkę do nalewania alkoholu. W tak zaprojektowanej sali konferencyjnej łatwiej będzie prowadzić trudne negocjacje biznesowe.

Niezbędna jest komoda i mała szafa. Najlepsze meble znajdziesz z zamykanymi szufladami i szafkami, które pozwolą Ci przechowywać wszystkie dokumenty i materiały.

Oświetlenie i wentylacja

Oświetlenie jest niezbędne w każdej sali konferencyjnej. Rolety są niezbędne w każdej sali konferencyjnej z oknami. Nadmiar światła dziennego może czasem przeszkadzać, np. podczas prezentacji multimedialnych. Nie można jednak pozwolić sobie na zbyt ciemne pomieszczenie. Nie należy instalować tylko jednego źródła światła, ale co najwyżej trzy lub więcej, np. lampy sufitowe, plafony, halogeny.

Odpowiednia wentylacja jest niezbędna, aby nie czuć przymusu przebywania w sali konferencyjnej. Konieczne jest zainstalowanie klimatyzacji, jeśli nie ma okien lub są one niepraktyczne.

Sugestie dotyczące ulepszeń w sali konferencyjnej

Wystrój i akcesoria nie powinny być przesadzone. Nie chcesz odciągać uwagi słuchaczy od ich zadań. Ale nie należy z nich rezygnować. Możesz dodać pojedyncze obrazy, kwiaty doniczkowe lub figurki dekoracyjne, aby stworzyć bardziej przyjazną przestrzeń dla wszystkich.

Ważne jest, aby w pomieszczeniu unosił się przyjemny i świeży zapach. Powinien on być przyjemny i miły, aby miał pozytywny wpływ na Twoich gości. W tym celu nowoczesne odświeżacze powietrza emitują subtelne aromaty. Ważne jest, aby pomieszczenie nie było zbyt duszne.

Najlepiej jest utrzymać styl sali konferencyjnej lub szkoleniowej zbliżony do innych biur. Styl nie jest najważniejszym aspektem przy urządzaniu sali konferencyjnej czy szkoleniowej. Pamiętajmy, że najważniejsza jest ergonomia i funkcjonalność.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz