20 Maj 2024

Można siedzieć na piłce lub w aktywnym krześle.

img

Wybór biurka

Można siedzieć na piłce lub w aktywnym krześle.


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Można siedzieć na piłce lub w aktywnym krześle.

Nie ma lepszej inwestycji niż we własne zdrowie. Długotrwałe siedzenie przy komputerze nie jest zdrowe. Sytuacja związana z koronawirusem ogranicza również ilość ćwiczeń, które można wykonywać codziennie. Zapewne zacząłeś już szukać sposobów na zwiększenie swojej aktywności w domu. Czy wiesz, że możesz ćwiczyć także podczas pracy?

Nie ma jednego najlepszego sposobu na

Spójrzmy prawdzie w oczy - nie ma jednego sposobu na pracę. Siedzenie przez długie okresy czasu jest niezdrowe. Prawdopodobnie doświadczyłeś już negatywnych skutków długotrwałego siedzenia i szukasz teraz lepszego sposobu na poprawę swojego środowiska pracy. Praca zdalna staje się coraz bardziej popularna. Oznacza to, że tradycyjne ergonomiczne krzesła nie są już najlepsze. Prawdopodobnie natknąłeś się na pomysł, aby użyć piłki biurkowej, która pomoże Ci pracować bardziej wydajnie . Badania firmy Garmin pokazują, że ludzie wracają do ćwiczeń, aby pomóc zrekompensować skutki pandemii.

Dlatego można spróbować aktywnego siedzenia na piłce podczas treningu. Piłka wspiera aktywną pozycję siedzącą. Pomaga ciału utrzymać równowagę i pozwala pracować szerszemu zakresowi mięśni niż gdybyś siedział w miejscu. Biodra, kolana, kostki i mięśnie brzucha są aktywowane i wzmacniane. Ponadto, siedząc na piłce, pozycja ciała jest stale korygowana. Można również wzmocnić ramiona, oraz mięśnie pleców. Rozwiązanie wydaje się być sukcesem, ale ortopedzi i fizjoterapeuci są sceptyczni.

Mimo wielu korzyści, stosowanie piłki stołowej przy biurku jest kontrowersyjne, ponieważ istnieją różne opinie na temat jej skuteczności w poprawie ukrwienia i kondycjonowania mięśni pleców i brzucha (2). Niektóre badania wykazały nawet, że ergonomia piłki stanowi problem. Brak możliwości regulacji wysokości i niestabilność siedziska mogą zwiększać szansę na kontuzje i upadki. Zbyt długie ćwiczenie na piłce może prowadzić do nadmiernego napięcia mięśni (3) i dalszych bólów pleców.

Nowoczesne fotele i krzesła aktywne, bezpieczniejsza alternatywa

Jeśli Twój obecny lub nowoczesny fotel do biurka nie spełnia swojej roli, co powinieneś zrobić? Aktywne krzesła i fotelesą lepszą i bezpieczniejszą alternatywą. Oferują one wszystkie korzyści płynące z siedzenia na krześle, ale także oferują więcej korzyści dla zdrowia. Aktywne siedzenie ma wszystkie korzyści, które wiążą się z tym trendem, który ostatnio zyskał popularność. Jest to sposób na odzyskanie pełnego ruchu za biurkiem w pełnej harmonii z ciałem . Wygląda to tak, że siedzimy na aktywnym krześle, takim jak Swopper, 3Dee, czy HAG Capisco. Ciało jest w ciągłym ruchu i swobodzie. Jest jednak bardziej stabilne niż piłki fitness i obniża ryzyko kontuzji.

Jakie są korzyści z zastosowania krzeseł aktywnych?

Jak działa aktywne krzesło Swopper?

Fotele i krzesła Active są bardziej atrakcyjne wizualnie, ponieważ możesz je dostosować do swoich upodobań. Twoje aktywne wnętrze ma teraz nowe narzędzie do kreatywnej pracy. Swopper jest dostępny w kilku wersjach. Może być używany z oparciem lub bez, a także na kółkach lub na stabilnej ramie. Podstawę wspiera sprężyna amortyzująca. Bezpieczną mobilność zakresu gwarantuje również specjalny opatentowany przegub, który ma kąt blokady do 15 stopni. Jest to ważne, ponieważ Swopper może być używany do nauki i pracy. Regulowany mechanizm blokujący Swoppera zapobiega nadmiernemu wyprostowi. Optymalizuje pracę mięśni od pasa w dół, dzięki czemu jest to bezpieczna opcja dla całej rodziny.


Jak to działa Aktywne krzesła 3Dee

Aktywne nowoczesne krzesło 3Dee jest jednak doskonałym wyborem, jeśli szukasz krzesła, które może być używane przez cały dzień i stymulować twoje ciało w łagodniejszy sposób niż Swopper. Wykorzystuje ono technologię 3D, która podobnie jak w przypadku Swoppera naśladuje korzyści płynące z siedzenia na piłce. Krzesło 3Dee pozwala na poruszanie się do przodu, do tyłu, a także na boki. Krzesło 3Dee wspomaga biomechanikę ciała. Jest podobne do Swoppera w tym, że prawidłowo ustawia miednicę do przodu i do tyłu, zapobiegając powstawaniu napięć i przykurczy. Bezpieczniejsze od piłki są krzesła aktywne, fotele i krzesła z piłką, ponieważ wspierają mięśnie kręgosłupa i mogą być używane przez cały dzień. Ich regulowana wysokość to ostateczny argument przeważający nad piłką w zestawieniu korzyści. Krzesła aktywne stanowią świetne połączenie z biurkami regulowanymi elektrycznie. Dzięki temu można częściej dopasowywać pozycję, pracować na wiele sposobów i czuć się świetnie.

Jak działa HAG Capisco

Rodzina krzeseł HAG jest idealna do pracy w pozycji siedzącej, stojącej i siedzącej. HAG Capisco lub HAG Capisco Puls to najlepsze krzesło do pracy przy biurku w niemal każdej pozycji. Łączy w sobie skandynawski design z nowoczesną ergonomią. Krzesło wspiera Twoje ciało w pozycji siedzącej i stojącej oraz sprawia, że Twoje ciało nie jest w ruchu. Będziesz mógł siedzieć na wiele różnych sposobów, co ułatwi Ci zachowanie aktywności podczas pracy na nim. HAG Capisco to Rolls Royce w dziedzinie ergonomii. Stosowany jest od 1984 roku. Takie połączenie pozwala na dużą elastyczność siedzenia i zachęca do częstych zmian pozycji w ciągu dnia. Krzesło może być wykorzystywane do różnych celów, w tym siedzieć do przodu, na boki, do tyłu lub na krzyż. Odbywa się to poprzez podniesienie jednej nogi wysoko i naprzemiennie na guzku kulszowym. Można ich używać w pozycji stojącej lub siedzącej, a nawet stojącej. Krzesło ma maksymalnie zagłębiony podłokietnik i wąskie oparcie przypominające znak plusa. Dzięki temu użytkownik ma większą mobilność. To krzesło jest idealne dla osób, które nie mogą lub nie chcą zbyt długo siedzieć w jednym miejscu - twierdzą eksperci od aktywnej pracy. To nie jest "normalne" siedzenie. To nie jest "normalne" siedzenie. Wycięcia na nogi w fotelu nie zostały zaprojektowane tak, aby blokować krążenie, nawet w najwyższych pozycjach. Otwarta konstrukcja HAG Capisco pozwala na poruszanie się podczas siedzenia. Aby oprzeć łokcie, przyciągnij łopatki do siebie. Dzięki temu otworzysz klatkę piersiową i będziesz mógł ją rozciągnąć.

Każda z nich jest najlepszą pozycją.

Garmin wskazał, że globalna średnia dziennych kroków od zamknięcia do kwietnia 2020 roku spadła o 12 procent, natomiast Apple podał, że aktywność w Polsce spadła o 84% w przypadku chodzenia. Twoje ciało będzie ci wdzięczne za to, że więcej się ruszasz i ćwiczysz.

Masz dodatkowe pytania?

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania lub doradzimy, jak znaleźć potrzebne informacje.

Dowiedz się więcej

Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz